Tajemství nebe – první díl rozsáhlého díla Emanuela Sweedenborga

Od 1. března nabízí internetové knihkupectví Kosmas překlad rev. Pavla Hegera prvního dílu rozsáhlého Swedenborgova opusu Arcana Cœlestia nazvaný Tajemství nebe. Jde o první a nejrozsáhlejší dílo, které Emanuel Swedenborg během svého „teologického období“ publikoval. Sepsal je v letech 1749 až 1756 a vydal celkem v 8 dílech.

Jedná se o výklad duchovního smyslu knihy Genesis a Exodus podle tzv. nauky o souvztažnostech. Autor na příběhy obsažené v těchto knihách nahlíží jako na symboly duchovní reality, konkrétně také jako na symbolický popis duchovního růstu a vnitřních bojů, které se odehrávají v každém člověku. Tato kniha ukazuje, že Bible není pojednáním o tom, jak vznikl fyzický svět, ale příběh o lidské duši, podstatě Boha a vztahu mezi Bohem a člověkem.

Kromě této knihy knihkupectví Kosmas nabízí také knihu Douglase Taylora Náboženství, jak ho neznáte.  D. Taylor říká, že vytvořit si jasnou představu o Bohu je mimořádně důležité a má pro náš život větší význam, než si uvědomujeme. Kniha vysvětluje pojmy jako „spasitel“, „duchovní svět“, „vykoupení“, „Trojice“, „spasitelná víra“, „povaha zla“. Odpovídá na různé otázky – například proč musíme převzít odpovědnost za své činy, proč přišel Ježíš na svět apod. Pečlivě vybrané biblické citáty pomáhají pochopit vysvětlovaná témata.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *